На појединачном првенству Републике Српске за старије пионире и пионирке у Требињу, атлетичари соколачког „Гласинца“ освојили су двије златне, двије сребрне и једну бронзану медаљу, рекли су Срни у овом атлетском клубу.

Тренер млађих категорија Срна Рајак је нагласила да је члан „Гласинца“ Лука Кезуновић освојио прво мјесто у трци на 800 метара резултатом 2:10.00, а његов клупски колега Марко Мемедовић прво мјесто, бацивши копље 34,68 метара.

Сокочанка Теодора Гладанац донијела је двије сребрне медаље, прву у троскоку са резултатом 9,45 метара и другу у дисциплини бацање копља са резултатом 29,80 метара.

Кристина Реновица је освојила треће мјесто на 100 метара препоне, резултат 18,26 секунди.

Појединачно првенство Републике Српске за старије пионире и пионирке завршено је јуче у Требињу у организцији Атлетског савеза Српске и Атлетског клуба „Леотар“, под покровитељством града Требиња, уз учешће 13 клубова из Српске.