back to top
10. јун 2025.

12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује! 

Опрез возачима због високе дневне температуре

- Оглас -

Возачима у Републици Српској и Федерацији БиХ због високе дневне температуре из Ауто-мото савеза препоручују да на дужа путовања крећу у раним јутарњим или вечерњим часовима, те да возе максимално опрезно и да праве чешће паузе током путовања.

Због радова на изградњи минихидроелектране измијењен је саобраћај и постављена је привремена сигнализација на магистралном путу на дионици Котор Варош-Ободник.

На дијелу магистралног пута Добро Поље-Миљевина измијењен је режим у одвијању саобраћаја због извођења радова на санацији клизишта.

Због бројних одрона и опасности од клизишта на магистралном путу Брод на Дрини-гранични прелаз Хум/Шћепан Поље путничка возила саобраћају отежано, док је за теретна возила саобраћај обустављен.

Због извођења радова у тунелима Чемерно /Брод на Дрини два-Врба/, Чељиговићи /Лапишница-Љубогошта/ и Стамболчић /Пале-Подграб/ измијењен је режим саобраћаја.

Измијењен је режим саобраћаја и постављена је привремена саобраћајна сигинализација због радова на магистралном путу на дионици Дервента-Дервента /Жировина/ у дужини од 1.55 километара.

У току су радови на магистралном путу на дионици Клашнице један-Горња Вијака један, гдје долази до измјене у одвијању саобраћаја. Из АМС-а наводе да саобраћај регулише привремена саобраћајана сигнализација све до уторка, 20. јула.

Због радова у тунелу „Угар“, на магистралном путу на дионици Црна Ријека-граница Републике Српске /Угар/ измијењен је режим у одвијању саобраћаја.

У току су радови на дијелу магистралног пута Руданка-Добој због чега је измијењен режим одвијања саобраћаја на споју наведеног пута и прилазног пута према петљи Руданка, на ауто-путу „9. јануар“. Предвиђено је да радови трају до 1. августа.

Због изградње кружне раскрснице, измијењен је режим одвијања саобраћаја на споју магистралних путева на дионица Добој-Добој /Пољице/ и дионици Руданка-Добој.

У току су радови на реконструкцији раскрснице магистралног пута на дионици Ивањска-Шарговац и локалног пута Залужани-Драгочај у насељу Рамићи због чега је измијењен режим у одвијању саобраћаја. Возаче из АМС-а савјетују да возе опрезније и поштују привремено постављену саобраћајну сигнализацију све до 26. јуна.

Због радовна на изградњи кружне раскрснице на укрштању магистралних путева Милићи-Власеница-Хан Пијесак и Власеница-Тишћа измијењен је режим у одвијању саобраћаја.

Због извођења деминерских радова на дионици магистралног пута Брод-Оџак у мјесту Клакар Доњи од 8.00 до 15.00 часова радним данима долази до обустава саобраћаја, у интервалима 30 минута обуставе и 10 минута пропуштања саобраћаја. Исто се односи и на дионицу регионалног пута Дервента-Подновље у мјесту Горњи Божинци. Обустава саобраћаја неће се изводити викендом и током празника.

Кретање вангабаритног терета планирано је на дионицама путева: граница ФБиХ/Републике Српсе Каруше-Добој-ауто-пут-Бањалука-Приједор-граница Српске/ФБиХ Копривина /до недјеље, 18.јула/, гранични прелаз ФБиХ/Републике Српске Станић Ријека-гранични прелаз Српске/ФБиХ Каруше /до петка, 16. јула/.

На регионалним путевима Пипери-Шибошница и Пипери-Лукавица од 7.00 до 17.00 часова због радова на санацији коловоза саобраћај се одвија успорено, једном саобраћајном траком.

На регионалном путу Чајниче-Миљено у мјесту Луке због активирања клизишта саобраћај се одвија отежено, једном саобраћајном траком.

На регионалном путном правцу на дионици Стари Мајдан-Ламовита, због извођења радова, долазиће до измјене у одвијању саобраћаја све до 1. августа.

Због активираних клизишта једном саобраћајном траком, наизмјеничним пропуштањем возила, саобраћај се одвија на регионалном путу Укрина-Горња Вијака.

Саобраћај је због клизишта обустављен на регионалном путу Мраковица-Градишка, дионица Мраковица-Подградци, док се због одрона, на дионици Козарац-Мраковица саобраћај одвија наизмјенично, једном траком.

Због радова на реконструкцији регионалног пута на дионици Језеро-Шипово, саобраћај ће се повремено обустављати 7.00 до 17.00 часова, по потреби, у трајању до један час.

Због реконструкције дионице регионалног пута Тедин Хан-граница Републике Српске/ФБиХ /Криж/ измијењен је режим одвијања саобраћаја.

На магистралном путу на дионици Брод на Дрини-граница БиХ/Црне Горе /Шћепан Поље/ забрањен је саобраћај за сва возила чија укупна маса прелази 16 тона.

Од 2. јуна на снази је забрана за теретна возила чија укупна маса прелази 12,5 тона на регионалном путу на дионици Поље-Подновље, због оштећења коловоза.

Забрањује се саобраћај за теретна возила укупне масе веће од 30 тона на надвожњаку број 238 на магистралном путу на дионици Клашнице два-Шарговац у мјесту Трн.

У ФБиХ на ауто-путу А-1 због радова на мосту на дионици Сарајево сјевер-Подлугови саобраћа се двосмјерно, супротном траком од зоне радова, док се због реконструкције силазног крака петље Високо из правца Сарајева и укључног крака из Високог према Зеници саобраћа успорено, једном траком.

У току су радови у тунелима Иван и Црнаја /Тарчин-Јабланица/ због чега се од 20.00 до 5.00 часова саобраћа једном траком, наизмјеничним пропуштањем возила.

На граничним прелазима у БиХ јутрос нема дужих задржавања.

Редакција
Редакцијаhttps://www.opstinasokolac.net
12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује!
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ

НАЈНОВИЈЕ

ПОСЛЕДЊИ КОМЕНТАРИ

Sokolac
clear sky
23.2 ° C
23.2 °
23.2 °
28 %
2.5kmh
0 %
Уто
23 °
Сре
25 °
Чет
26 °
Пет
25 °
Суб
23 °