back to top
9. јун 2025.

12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује! 

РУБЉА ОЈАЧАЛА ПРЕМА ДОЛАРУ И ЕВРУ: Да ли Путинов потез већ даје резултате?

- Оглас -

Руска берза је завршила данашње трговање у минусу, при чему је индекс МОЕX пао за 3,66 посто на 2.484,13 поена, док је индекс акција деноминованих у доларима РТС потонуо за 2,7 процената на 829,62 поена, јавља ТАСС.

На девизном тржишту, руска рубља је порасла према америчком долару и евру.

Руска валута је ојачала према долару за 3,33 одсто на 93,67 рубаља, док је према евру скочила за 6,77 процената на 100,02 рубље, на трговању на Московској берзи до 14,16 часова по московском времену, наводи се у информацији.

Подсећамо, председник Русије Владимир Путин је пре два дана рекао да ће конвертовати плаћања за испоруке гаса земљама које нису пријатељске – у рубље.

– Нема смисла да испоручујемо своју робу у Европску унију, САД и примамо уплате у доларима, еврима и низу других валута. Због тога сам одлучио да спроведем сет мера за пренос плаћања што је пре могуће. Да почнемо од трансфера плаћања за наш природни гас који се испоручује у земље које нису пријатељске, односно од одбијања да користимо све компромитоване валуте у таквим обрачунима – навео је Путин.

Редакција
Редакцијаhttps://www.opstinasokolac.net
12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује!
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ

НАЈНОВИЈЕ

ПОСЛЕДЊИ КОМЕНТАРИ

Sokolac
scattered clouds
12 ° C
12 °
12 °
81 %
2.8kmh
49 %
Пон
22 °
Уто
25 °
Сре
24 °
Чет
26 °
Пет
21 °