Јуче је у Источном Сарајеву након краће болести у 76-ој години живота преминуо Др Бранислав Галавић (1948-2024), некадашњи директор домова здравља у Сокоцу и Илиџи.

Сахрана ће се обавити у четвртак, 18.јануара (у 13 часова) на породичном гробљу у Смртићима – Соколац.

Др Бранислав Галавић рођен је 17.октобра 1948. године у Сарајеву. Основну школу је завршио у Сокоцу. Гимназију је започео у Сокоцу, а завршио у Сарајеву – III сарајевска гимназија. Дипломирао је на Медицинском факултету у Сарајеву 1974. године.

Након одслужења војног рока у ЈНА, 1975. године, запошљава се у Дому здравља Илиџа, у подручној амбуланти Блажуј, гдје остаје да ради наредних пет година. Након тога прелази у Дом здравља Илиџа, гдје је до 1992. године радио као љекар опште медицине и специјалиста опште медицине, а од 1988. до 1992. године као директор Дома здравља Илиџа.

По избијању одбрамбено-отаџбинског рата прикључује се Војсци Републике Српске, у којој је остао до 1995. године, као бригадни љекар и начелник санитета бригаде. По завршетку рата радио је у Дому здравља Соколац као директор, специјалиста опште медицине и породични љекар. Ту се задржава пуних 17 година, све до одласка у пензију, 2013. године.