Предсједник СДС-а Милан Миличевић каже да га изненађује изјава Драгана Човића да је прекршен споразум с Купреса.
– Наш став тада и данас је исти и гласи: Што се тиче избора хрватског члана Предсједништва БиХ, спремни смо прихватити сваки договор унутар Федерације, уз услов да се тиме не утиче на начин избора члана Предсједништва из Републике Српске, каже Миличевић.
Наводи да ХДЗ није успио ријешити ово питање ни са СНСД-ом пуних седам година, јер као што није зависио само о опозицији из РС-а тако није зависио ни само о СНСД-у.
– ХДЗ би сам требао одлучити је ли за убрзани европски пут БиХ и деблокаду институција, као и доношење Изборног закона БиХ, или му је важније партнерство са СНСД-ом. Република Српска, сигуран сам, више неће бити талац деструктивне политике СНСД-а, а хоће ли ХДЗ, то је њихов избор, рекао је Милићевић.