Уочи обиљежавања Видовдана, који се током ратних деведесетих година прослављао и као крсна слава Војске Републике Српске (ВРС), подсјећамо на историјску честитку коју је тадашњи предсједник Републике Српске, др Радован Караџић, упутио војницима и старјешинама.
Честитка под насловом „У знаку великих побједа“, која се налази на фотографији у архиви портала „Соколац срце Романије“, преношена је у тадашњој штампи као званична јавна порука војном врху и борцима Војске Републике Српске.

,,Господо војници и старјешине Војске Републике Српске, Јунаци, честитам Вам свима војничку славу Српске војске, велики српски празник Видовдан. Славећи ове године Видовдан у знаку великих побједа у борби за заштиту, српског народа-обрадовали сте душе свих српских родољуба, од светога кнеза Лазара и косовских јунака. Милоша Обилића и многих знаних и незнаних Обилића, Гаврила Принципа, до душа наших јунака палих у овом рату. Њих више не боле „косовске ране“. Ваша јунаштва и витештва су најбољи лијек за наше вјековне патње. Нека Бог да да ово буде посљедњи српски рат за слободу, и нека Бог да да га завршите брзо и блиставо, да будуће Видовдане славимо у миру и слободи“ – навео је у тада у честитки први предсједник Републике Српске.



