Гордост срца, мрска је Богу, анђелима и светитељима Његовим. Ко у себи има гордост, тај је друг ђавола. Због гордости у срцу савила су се небеса, поколебали темељи земље, замутили се бездани, побунили се анђели и претворили у демоне… Због гордости Свемогући је установио пакао и муке… за ђаволе и присталице његове… Гордост и уображеност свалили су ђавола с неба у пакао… Сви греси мрски су пред Богом, али најмкрскије од свих је гордост… јер је она својствена ђаволима.
ПОСЛЕДЊИ КОМЕНТАРИ
Sokolac
broken clouds
21.3
°
C
21.3
°
21.3
°
85%
1.5m/s
54%
Сре
22
°
Чет
26
°
Пет
28
°
Суб
30
°
Нед
30
°



