Фото: Соколац-срце Романије

Општина Соколац је из буџета за наредну годину планирала да издвоји око 120.000 КМ за провођење програма услуга заједничке комуналне потрошње, рекао је данас начелник Одјељења за просторно уређење и стамбено комуналне послове ове општине Миломир Рајић.

Око 70.000 КМ ће бити издвојено за провођење програма комуналне потрошње, а око 49.000 КМ за одржавање депоније Рудине.

Рајић је напоменуо да ће ручно чишћење асфалтних површина бити изведено од 1. јануара до 31. марта и од 1. до 31. децембра 2017. године, односно укупно 18 седмица.

Прање асфалтних површина биће извођено од 1. маја до 30. новембра наредне године.

Одржавање градске фонтане подразумијева свакодневно чишћење базена и околног платоа од отпадака, метење платоа, одржавање уређаја на фонтани, дезинфекцију базена и друге радове у вези са чистоћом.