Трочлана екипа бициклиста из Пала коју чине Мирослав Клачар, Дражан Кусмук и Вук Соковић стигла је синоћ у главни град Руске Федерације, Москву, и тиме завршила експедицију под називом “Хвала и слава Русији 2019”.

Бициклисти су на пут ка Русији, преко Хрватске, Мађарске, Словачке, Пољске, Литваније, Летоније и Русије кренули 6. јула са Студентског трга у Палама и прешли пут дуг 2.800 километара.

У Москву су стигли без икаквих проблема током путовања кроз седам земаља, укључујући и Русију, а путовање су им, како наводе, највише отежавале јаке кишне падавине, као и изразито високе температуре.

Бициклисти истичу да су захвални свима који су им помогли у реализацији пута за Москву, а велику захвалност дугују Градској управи града Источно Сарајево, општини Пале, Олимпијском центру “Јахорина” и многим спонзорима из Пала и Источног Сарајева.