Тимови МУП-а Зеничко-добојског кантона рано јутрос почели су претресе на 21 локацији на подручју Зенице у оквиру акције усмјерене на откривање и процесуирање осумњичених за кривична дјела неовлаштена производња и стављање у промет дроге и недозвољено држање оружја или експлозивних материја.

Из полиције наводе да ће више о детаљима и резултатима акције моћи да потврде по окончању активности које су у току.

Акцију „Мрежа три“ спроводи Управа полиције МУП-а Зеничко-добојског кантона у сарадњи и под надзором Кантоналног тужилаштва у Зеници.

Ова акција представља наставак оперативних акција „Мрежа један“ и „Мрежа два“ које су спроведене 2016. и 2017. године и у оквиру којих је извршено на десетине претреса, те ухапшен већи број осумњичених.

У тим акцијама пронађена је и одузета већа количина дроге, нелегалног оружја, новца и других предмета који потичу из кривичних дјела, наводи се у саопштењу МУП-а Зеничко-добојског кантона.