Данска ће од наредне године на својим пругама имати возове на батерије

- Оглас -

Бени Енгелбрехт, министар за саобраћај, постигао је договор са регионалним властима Копенхагена, Зеланда и Централног Јутланда да пусте у рад пробне возове на батерије на две различите железничке линије.

Планирано је да експеримент с новим возовима траје од 2020. до почетка 2021. године.

Енгелбрехт је истакао да верује да ће возови на батерије бити корисни и за климу те да ће помоћи и код решавања проблема на мањим железницама.

„Све у свему, много тога говори да би возови на батерије могли бити важан дио будућег железничког саобраћаја у Данској“, рекао је министар.

Возови на батерије тренутно се користе у тестним вожњама у Аустрији, а тестирају се и у Немачкој.

У Немачкој је у септембру прошле године у саобраћај пуштен први воз на водоников погон чиме се ова скупља, али еколошки прихватљивија технологија супроставља дизел возовима који загађују ваздух.

ИЗВОРN1
Редакција
Редакцијаhttp://www.opstinasokolac.net
12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује!
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ

НАЈНОВИЈЕ

ПОСЛЕДЊИ КОМЕНТАРИ

Sokolac
clear sky
14.2 ° C
14.2 °
14.2 °
83%
1m/s
6%
Сре
15 °
Чет
21 °
Пет
25 °
Суб
28 °
Нед
27 °