Ваздухопловство Чилеа објавило је у понедјељак да је изгубило радио везу с војним авионом Ц 130 у којем је било 38 особа, а који је полетио из Пунта Аренаса на југу земље према бази на Антарктику.

„Авион Ц 130 Херцулес полетео је у 16.55 (20.55 по средњоевропском времену) из града Пунта Аренаса, према антарктичкој бази Предсједник Едуардо Фреи„, навела је чилеанска војска.

Контакт са авионом је изгубљен око један сат послије полијетања. У авиону се налазило укупно 38 особа, од којих 17 чланова посаде и 21 путник.

Према истом извору, оглашена је узбуна и покренута операција спашавања у којој учествују авиони и бродови чилеанске морнарице.

Авион који је полетио из базе Ћабунко у Пунта Аренасу (више од 3.000 км јужно од главног града Сантијага), обављао је логистичке задатке. Превозио је особље које је требало да прегледа плутајући нафтовод којим се снабдјева антарктичка база.