Албански премијер Еди Рама изјавио је да је Приштина тиме што је одбила да учествује у регионалној иницијативи, која се одржава данас и у суботу у Тирани, а коју подржавају и САД и ЕУ, постала политички губитник.

– Договорили смо се да одржимо овај самит у Драчу и на њему неће бити само предсједници Србије и Сјeверне Македоније, већ и други. САД ће послати представника Стејт департмента да подржи овај процес – рекао је Рама за албанску телевизију, и додао да ће на скупу бити присутни и представници Европске комисије, ЕБРД и Свјетске банке.

Он је истакао да ће сви позвани доћи на скуп, зато што подржавају овај процес.

Додао је и да се проблеми Приштине и Београда не рјешавају сукобима, увођењем такси, већ кроз дијалог.

Албански премијер је закључио и да је регионална иницијатива „мини Шенген“ деи процеса гдје, осим жеље, постоји и добро испланиран конкретан план рада.