На Палама је данас почело превентивно прање и дезинфекција најпрометнијих улица и пјешачких зона, ради превенције ширења вируса корона, рекао је Срни директор Комуналног предузећа “Пале” Комо Симовић.

Симовић је навео да се прање и дезинфекција реализују заједно са припадницима Територијалне ватрогасне јединице града Источно Сарајево.

“Прво је било ручно чишћење саобраћајница, а ватрогасци су почели јутрос са прањем променаде. Циљ нам је да комплетно оперемо Пале, тако да су у плану и насеља Коран, Каловита брда, Лука, Репца…”, рекао је Симовић.

Он је апеловао да се становници придржавају мјера које су донесене, да ситуацију схвате озбиљно и да не ометају комуналце у обављању послова чишћења и прања.

Штаб за ванредне ситуације општине Пале донио је јуче одлуку о додатно скраћеном радном времену свим тржним центрима и трговачким радњама до 17.00 часова, а свим угоститељским објектима, без обзира на тип, до 18.00 часова.