Фото: Дејан Божић/РАС Србија

Начелник општине Соколац, Милован Бјелица свим припадницима Војске Републике Српске и њиховим потомцима честитао је 12. мај, дан када је створена Војска Републике Српске.

,,У име општине Соколац, легендарне Романије и своје лично име, свим припадницима Војске Републике Српске, Трећег пјешадијског /Република Српска/ – пука Оружаних снага БиХ, упућујем искрене честитке поводом 12.маја Дана Војске Републике Српске. Војска Републике Српске као одбрамбена војска, у складу са Уставом и законом, заштитила је народ Републике Српске, одбранила своју територију и дала велики допринос стварању и одбрани Републике Српске. Са посебним поштовањем сјећамо се погинулих, умрлих и несталих бораца ВРС. Велико поштовање породицама погинулих бораца и ратним војним инвалидима. Увјерен сам да ће Трећи пјешадијски /Република Српска/ пук, наставити да његује традицију, вриједности и историјско наслијеђе Војске Републике Српске“ – наводи се у честитики начелника Бјелице.