Двије млађе мушке особе код којих је протеклог викенда у Рогатици евидентирано присуство вируса корона и које су одмах смјештене у Универзитетску болницу Фоча, осјећају се добро и немају температуру, саопштено је из општине Рогатица.

Настављена су тестирања особа са којима су заражени били у контакту.

– Први круг је тестиран и ако ти контакти буду позитивни шириће се кругови тестирања. Ако не буду, нема разлога да идемо даље. Али, за сваки случај они су изоловани – рекао је директор Дома здравља „Др Зоран Митровић“ Синиша Миљешић.

Он је поново скренуо пажњу на поштовање превентивних мјера – ношење заштитних маски, поштовање дистанце и одржавање хигијене руку.

Штаб за ванредне ситуације општине Рогатица, на челу са командантом Милорадом Јагодићем, данас је одржао сједницу.

– Ми ћемо у наредном периоду пратити епидемиолошку ситуацију у нашој општини и у договору са Домом здравља реаговати, доносити одређене мјере, уколико буде потребно. Иако те мјере можда дјелују ружно, боље је предузети их, него послије имати, не дај Боже, горе посљедице – рекао је Јагодић.