Минуле седмице инспектори Републичке управе за инспекцијске послове – Инспектората Републике Српске, по ,,анонимној“ пријави контролисали су рад ЈУ за културу ,,Перо Косорић“ Соколац и утврдили да не постоје било какве неправилности у раду исте.

Ако се узму у обзир дешавања са последње сједнице Скупштине општине Соколац, јасно је да је пријава упућена од некрунисаних вођа соколачке хунте оличене у скупштинској већини СНСД-а, ДЕМОС-а и Уједињене Српске.

Након бруталних спинова пласираних преко државне Радио-телевизије Републике Српске (РТРС), ово је само још један у низу притисака на нашу редакцију, а све са једним циљем – насилно преотети приватни портал ,,Соколац-срце Романије“ чији је главни и одговорни уредник запослен у ЈУ за културу ,,Перо Косорић“.

С тим у вези, надлежним републичким органима постављамо питање – Да ли су ти исти инспектори у посљедњих годину дана, бар једном, констролисали рад хотела ,,Златни бор“ (*власништво једног од вођа соколачке хунте) ако се узме у обзир чињеница да је поменути објекат, на очиглед свих становника Сокоца, више пута кршио наредбе Републичког штаба за ванредне ситуације и прописане епидемиолошке мјере ЈЗУ Института за јавно здравље Републике Српске?

Одговор на ово питање сви знају, али сви ћуте из страха од некрунисаних вођа соколачке хунте!