Савјет безбједности УН разматраће данас редовни шестомјесечни извјештај генералног секретара Антонија Гутереса о ситуацији на Косову и Метохији.

У најновијем извјештају, Гутерес је поздравио обнављање дијалога између Београда и Приштине и позвао на поштовање постојећих споразума, како би се спријечио застој у процесу који траје дуги низ година.

На данашњем засједању Савјета безбједности УН у Њујорку обратиће се и министар спољних послова Србије Никола Селаковић, који ће имати прилику да говори о посљедњој акцији на сјеверу покрајине у којој је Приштина употријебила ватрено оружје.

Претходна сједница Савјета безбједности одржана је у априлу путем видео-линка, због пандемије вируса корона.

САД су се поново у априлу заложиле да мисија УНМИК-а буде приведена крају. Русија је била против и указала на значаја формирања заједнице српских општина.