Литванија је укинула забрану превоза робе обухваћене санкцијама против Русије у регион Каљининград.

Каљининград се налази на Балтичком мору и користи жељезничку везу са Русијом преко Литваније ради путничког и теретног саобраћаја.

Русија је негодовала када је Литванија забранила пренос челика и других метала преко њене територије што је предвиђено санкцијама ЕУ против Москве и запријетила реципрочним мјерама.

Међутим, литванска жељезница је саопштила да ће наставити превоз робе ка руском региону.

ЕУ је прошле седмице саопштила да се забрана превоза односи на путни и жељезнички саобраћај, те транзит и да Литванија мора да дозволи Русији да допрема бетон, дрво и алкохол ка Каљининграду.

Неименовани званичник из Каљиниграда рекао је за руску новинску агенцију ТАСС да ће ускоро 60 вагона цемента кренути ка том региону.