Штаб за ванредне ситуације општине Источни Стари Град издао је Наредбу да се коров и други пољопривредни отпад не пали без претходног обавјештења ватрогасно-спасилачким јединицама.

Како је саопштено из Општинске управе, с обзиром на то да у наредном периоду предстоји прољећно крчење и уређење пољопривредног земљишта, посебну опасност представља неконтролисано спаљивање горивог материјала у близини шумских комплекса и засада.

Према закону о заштити од пожара забрањује се паљење корова и другог пољопривредног отпада без претходног обавјештавања ватрогасно-спасилачке јединице и предузимања свих неопходних радњи ради спречавања ширења ватре, а за оне који прекрше овај закон предвиђена је новчана казна од 100 до 1.000 КМ.