back to top
16. мај 2025.

12 година са Вама из ❤️ Романије - Љубав побјеђује! 

4.Васкршња туцијада 5.маја у Сокоцу

- Оглас -

Празник Христовог васкрсења чланови Удружење грађана „Свети Василије Острошки“ и Црквена општина Соколац прославиће и ове године организујући на Васкрс, 5. маја, четврту туцијаду у порти цркве Светог пророка Илије у Сокоцу са почетком у 13 часова на којој ће се учесници надметати у туцању фарбаних јаја и ручном шарању Васкршњих јаја.

Као и претходних година, а према правилнику организатора, у туцању фарбаних јаја право учешће имају сва дјеца старости до 15 година док ће посебан жири одабрати троје најљепше ручно нашараних јаја чије ће украшавање бити на Васкрс у порти цркве и учешће није ограничено годинама старости.

„Позивамо сву дјецу, њихове родитеље и суграђане да на дан Христовог васкрсења дођу у порту храма Светог пророка Илије гдје ћемо одржати четврту Васкршњу туцијаду. За сву дјецу која желе учествовати у украшавању јаја биће обезбијеђен потребан материјал за реализацију њихових идеја, а на такмичарима, који буду наступали у туцању фарбаним јајима, је да понесу са собом јаје за које вјерују да ће бити најуспјешније“ навели су из УГ „Свети Василије Острошки.

За најуспјешније и најкреативније, као и за најмлађег учесника, обезбијеђене су пригодне награде, а пријаве за Васкршњу туцијаду врши ће се на дан такмичења у порти цркве.

Марко Мухаремовић
Марко Мухаремовић
Рођен 8. маја 1997. године у Источном Сарајеву. Основну и средњу школу завршио на Сокоцу. Дипломирао је 2020. године на Катедри за новинарство Филозофског факултета Универзитета Источно Сарајево, те стекао звање дипломираног новинара.
ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ

НАЈНОВИЈЕ

ПОСЛЕДЊИ КОМЕНТАРИ

Sokolac
overcast clouds
6.7 ° C
6.7 °
6.7 °
76 %
3.9kmh
100 %
Пет
7 °
Суб
12 °
Нед
15 °
Пон
13 °
Уто
15 °