Због грмљавинског невремена праћеног обилном кишом и јаким вјетром у источном дијелу Истре ватрогасци су током ноћи интервенисали петнаестак пута због испумпавања воде из пословних простора и станова.

Локални медији јављају да је невријеме било нарочито јако у Лабинштини и Пули.

Командир пулске Јавне ватрогасне станице Клаудио Карловић каже да су само на подручју Пуле имали двије интервенције у Медулину, једну у Валтури, те једну у Муворану ради испумпавања воде из пословних простора и станова.

Према подацима истарског метео-портала „Истрамет“, до 22.00 часа метеоролошке станице на југу истарског полуострва забиљежиле су обилну количину кише, па је у Лабинштини пало 105 литара кише по метру квадратном, на подручју рта Камењак у Премантури 61, у Медулину 55, Померу 53, а обилна киша пада и у Пули гдје је измјерено 47 литара кише по метру квадратном.

Због квара на трафо-станици током вечери је дио општине Светвинченат био без струје.

Данас се на средњем Јадрану и у унутрашњости Далмације очекују јаки пљускови, послијеподне ће бити и сунчаних периода.