Гимназијалац Велимир Ристић из Рогатице освојио је прво мјесто на регионалном такмичењу из физике у Источној Илиџи.

Ристић, који похађа четврти разред Гимназије у Средњошколском центру “27. јануара” у Рогатици, освајањем првог мјеста пласирао се на републичко такмичење из физике.

Осим Ристића, рогатичку Гимназију су представљали Лука Новаковић, који је освојио пето мјесто, те Сара Нинковић.

Њихов професор Александар Вуковић каже да је задовољан постигнутим резултатима јер то представља највећу сатисфакцију за заједнички рад и труд.

“Овакви резултати су најбоља промоција школе и рада професора”, оцијенио је Вуковић.

На такмичењу су учествовали ученици и из Вишеграда, Пала, Сокоца, Чајнича, Рудог, Источне Илиџе, Kалиновика и Рогатице.